Түбән Камада язгы чакырылыш кампаниясе старт алды

2018 елның 3 апреле, сишәмбе

Язгы чакырылыш кампаниясен үткәрү буенча төп миссия, 8 апрельдә оешуларына 100 ел тулуны билгеләп үтәчәк хәрби комиссариатларга йөкләнгән.

Түбән Каманың хәрби комиссариаты чакырылышны тәэмин итү, яшьләр арасында хәрби хезмәтнең абруен күтәрү буенча зур эш алып бара. Түбән Кама хәрби комиссариатын юкка гына республикада иң яхшыларның берсе дип санамыйлар, хәзер  хезмәт үтүчеләр – иң яхшы хәрби хезмәт үтүчеләр.

Һичшиксез, монда хәрби комиссариатның  җитәкчесе, “бу эшнең башында торучы”  хөрмәтле Фәрит Камбар улы Мингәриевның да өлеше зур, ул 1 апрель алдыннан үзенең юбилеен билгеләп үтте.

Түбән Камадан Россия Федерациясе Кораллы Көчләренә 110га якын түбән камалыны җибәрү күздә тотыла.

Түбән Кама районыннан хәрби хезмәткә чакырылганнар төрле гаскәрләрдә хезмәт итәчәк. Күпчелеге Үзәк хәрби округ территориясендә булачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: