Сарман муниципаль районына эш сәфәре

2014 елның 23 октябре, пәнҗешәмбе

2014 елгы көзге чакырылыш  кампаниясе чорында Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкил  Татарстан Республикасының Хәрби комиссары  белән берлектә  халыкны хокукый агарту кысаларында  уртак чаралар оештыру практикасын дәвам итәләр.

23 октябрьдә  Сарманда  “Хәрби хезмәткә чакырылучыларның  хокуклары” дигән темага “Хокукый белемнәр мәктәбе” дәресе узды. Анда Сарман, Азнакай, Актаныш, Зәй, Минзәлә, Мөслим  муниципаль районнарыннан  яшь егетләр катнашты. Хәрби хезмәткә чакырылучыларның хокуклары турында файдалы мәгълүмат алырга  400 гә якын кеше килде.

Сарман районына эш сәфәре барышында  Татарстан Республикасында  Кеше хокуклары буенча вәкил  Татарстан Республикасының “Халык контроле”  дәүләт мәгълүмат системасына  килгән белдерүләрне карау барышы мониторингын тормышка ашыру максатыннан  эш киңәшмәсе дә үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: