Татарстан төбәк белән идарә итү үзәгенең проект офисы утырышы

2022 елның 18 мае, чәршәмбе

2022 елның 1 маена Татарстан Республикасының даими яшәүчеләре арасыннан 292 326 кеше инвалидлыкка ия, бу барлык халыкның 7,49% ын тәшкил итә. Алар - аерым игътибар таләп итүче кешеләр. Аларның хокукларын тәэмин итүгә комплекслы якын килү -  медицина ярдәме күрсәтү, дәвалау, техник тернәкләндерү чаралары белән тәэмин итү, авыл һәм шәһәр уңайлы тирәлеген булдыру, мәгарифтә инклюзия тәэмин итү һ. б. керә.

Татарстан Республикасы буенча “Диалог Регионнар диалогы” автоном коммерциячел булмаган оешманың тикшеренүләр буенча белгечләре тарафыннан сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затларның иң проблемалы мәсьәләләрен ачыклау максатыннан массакүләм сораштыру форматында социологик тикшеренү үткәрелде. Бүген үзәкнең проект офисының бүгенге утырышында да коллегалар белән иң проблемалы мәсьәләләрне хәл итүнең мөмкин булган юллары турында фикер алыштылар. Утырыш нәтиҗәләре буенча инвалид кешеләрнең тормыш сыйфатын яхшырту буенча тәкъдимнәр  эшләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: